Позашкільний навчальний заклад

Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання

при Управлінні освіти м. Полтава

Інформаціний блок

ДЮКи зайняли особливу нішу в системі позашкільної освіти міста. В той час, як в багатьох містах України кімнати школяра припинили своє існування, то в Полтаві такий вид освітньої діяльності знайшов розуміння і підтримку у міської влади, яка виступила ініціатором створення і засновником Центру.

Раніше в Полтаві «Кімнати школярів» працювали на базі ГЖЕДів, а з 2007 року вони структурно підпорядковані управлінню освіти та об'єднані в єдиний позашкільний навчальний заклад «Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання», базове приміщення якого знаходиться на вулиці Опитній, 4а.

Головна мета роботи Центру - розвиток творчих інтересів дітей, надання їм широких можливостей для самореалізації в позашкільній діяльності, створення умов для залучення дітей до організованого дозвілля за місцем проживання.

Вихованці дитячо-юнацьких клубів мають можливість наповнити дозвілля цікавими справами і враженнями. 

З вихованцями Дюків працює 14 педагоги, з яких 2 методисти та 2 «Відмінника освіти України». 

Приємно зазначити, що кадровий потенціал ДЮКів поповнюється молодими педагогами: нині їх - 25 %.

Одним із основних завдань Центру було і залишається залучення до роботи в них дітей соціально незахищених категорій.

В основу діяльності Центру покладено принцип поєднання освіти з творчістю, формування здорового способу життя під час змістовного дозвілля та набуття дітьми соціального досвіду.

Активно продовжується співпраця з ПНПУ імені В.Г. Короленка, студенти-практиканти якого проходять практику в стінах ПМЦ ДЮК за місцем проживання.

З метою популяризації здорового способу життя серед дітей та підлітків проведиться традиційна спартакіада «Юність», в залік якої входять 5 видів спорту: (футбол, міні-футбол, шашки, хокей, настільний теніс).

Започатковано освоєння нетрадиційних для ДЮК видів спорту таких, як піонербол, гандбол, пляжний волейбол, силобол. 

Якісним показником художньо-естетичної творчості, результативності діяльності Центру та кожного окремого вихованця є участь у фестивалях, конкурсах та змаганнях, до яких залучаються всі вихованці ДЮК.

Для Центру стало доброю традицією проводити благодійні акції. Це і концерти в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці, в обласному військовому шпиталі, і святкові ігрові програми для вихованців інтернату № 2 ім. Н.К.Крупської, та для дітей-інвалідів. 

Вихованцями Центру здійснюється впорядкування пам’ятних знаків та меморіальних дощок загиблим солдатам часів другої світової війни та воїнам-афганцям .

Реалізується довгострокова комплексна програма «Дозвілля» , «Вчимося бути справжніми громадянами». І в рамках реалізації цих проектів ставиться завдання виховання патріотів рідного міста, формування здорового способу життя і підвищення рівня екологічної культури юних полтавців.

Основні пріоритети у роботі Центру:

  • організація змістовного дозвілля дітей та підлітків, наповнення його цікавими справами і враженнями;

  • залучення до роботи в ДЮК дітей соціально незахищених категорій;

  • популяризація здорового способу життя серед дітей та підлітків (проведено традиційну спартакіаду «Юність);

  • проведення благодійних акцій;

  • участь у фестивалях , конкурсах та змаганнях;

  • співпраця з Полтавським національним педагогічним університетом ім. В.Г. Короленка.